Parafia św. Stanisława B.M. w Skierniewicach
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Wspólnoty
Wydarzenia
Msze Św. i nabożeństwa
Sakramenty
Modlitewnik

Galeria
Forum
Artykuły
Ogłoszenia
Kontakt
Informator
Linki
Szukaj
Msze Święte
Niedziele
7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (dla dzieci), 13.00 (suma), 17.00 (dla dzieci komunijnych), 18.00
Dni powszednie
7.00, 17.30, 18.00
Ostatnie Artykuły
Przez muzykę do Boga
Rekolekcje 31 maja 2...
VIII Sympozjum Nauko...
Wspólnota Trudnych M...
Poradnia Rodzinna
Licznik
Jesteś 3746574 gościem na tej stronie od 25 sierpnia 2005.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 262
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Zyta36
Odwiedź też
Św. Teresa

Przygotowania do 50-lecia Parafii.

Bracie i Siostro
Umiłowani w Chrystusie Panu,Jezus Chrystus, Syn Boży przez sakrament chrztu świętego wprowadził każdego i każdą z nas do wspólnoty swojego Kościoła, a czyniąc nas Dziećmi Boga uczynił nas braćmi i siostrami. Stąd tytuł tego listu i sposób mojego zwracania się do Was, Drodzy Parafianie.Bóg powołuje człowieka do jedności ze sobą obiecując życie wieczne, pragnie naszego zbawienia. W liście do Efezjan tak mówi o tym święty Paweł „W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa...” (Ef 1,4n)

Boże zbawienie dociera do nas we wspólnocie Kościoła i ta wspólnota najpełniej przygotowuje nas na spotkanie z Bogiem. W naszej lokalnej wspólnocie Kościoła, która nazywamy parafią w przyszłym roku będziemy przeżywać Jubileusz 50-lecie powstania wspólnoty parafialnej.

Nasza parafia została erygowana przez Sługę Bożego księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 15 lutego 1958 roku. Została utworzona przy Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i taki otrzymała Tytuł. Z Kronik i opowiadań wynika, że początki były bardzo trudne i wymagały wielkiego wysiłku od pierwszego Proboszcza ks. Juliana Karasińskiego i ówczesnych Parafian. Podnoszenie ze zniszczeń kościoła, budowa plebanii, tworzenie podstawowych struktur parafialnych przynosiło wiele radości choć wymagało dużego nakładu sił.
Najnowsza historia przyniosła zmiany. W roku 1996 zapadła decyzja o oddzieleniu parafii wojskowej od parafii cywilnej. Dla naszej parafii wyznaczono jako Świątynie parafialną Kościół Świętego Stanisława Biskupa Krakowskiego. Natomiast w roku 2002 część naszych parafian przeszła do nowo wydzielonej parafii Bożego Miłosierdzia utworzonej na osiedlu „Zadębie”.
Na podstawie tych przywołanych wydarzeń widać jak bardzo potrzebne jest na nowo przemyślenie i pogłębienie naszego związku ze wspólnotą Kościoła.


Proponuję, aby w tym duchu, przygotowując sie do przyszłorocznego jubileuszu parafii przeżyć RODZINNY DZIEŃ SKUPIENIA w Waszym domu . Dzień, który jednoczyłby całą rodzinę przed Obliczem Matki. Matki, w znaku cudownego obrazu powstałego w 1531 roku w Meksyku. Matka Boża w objawieniach z Guadalupe przynosi olbrzymią moc przemiany życia i uczynienia zeń życia na miarę Boga. Niech ten dzień będzie czasem modlitwy i wyciszenia, dziękczynienia i przedstawiania próśb, zaproszenia Najświętszej Maryi Panny do naszej rodziny i powierzenia się Jej opiece. Nie uciekajmy od Matki, nie mówmy, że to nie dla nas. Wraz z Matką przywróćmy piękno jakie otrzymaliśmy od Boga na chrzcie świętym a nasze rodziny uczyńmy miejscem pokoju, miłości i dobra.

Uroczysta peregrynacja Obrazu Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe w naszej parafii rozpocznie się 8 maja br., w dniu parafialnego odpustu ku czci Świętego Stanisława biskupa i męczennika. Obraz zostanie poświęcony przez J.E. ks. Biskupa Alojzego Orszulika w czasie sumy odpustowej o godzinie 18.00.

Do przejęcia Cudownego Obrazu oraz wzięcia udziału w Uroczystościach odpustowych
z całego serca zapraszam

ks. Grzegorz Gołąb proboszcz

Dodane przez Ks_Grzegorz dnia 17 maj 2007 13:21
0 Komentarzy - 2083 Czytań - Drukuj

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny

Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Dziś
Dziś jest
niedziela, 16 czerwca 2019
Przeczytaj dzisiejsze czytania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dane parafii
Parafia p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach
Kościół:
ul. Św. Stanisława 1
Kancelaria:
ul. Kilińskiego 2
96-100 Skierniewice
Copyright © 2005