Parafia św. Stanisława B.M. w Skierniewicach
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Wspólnoty
Wydarzenia
Msze Św. i nabożeństwa
Sakramenty
Modlitewnik

Galeria
Forum
Artykuły
Ogłoszenia
Kontakt
Informator
Linki
Szukaj
Msze Święte
Niedziele
7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (dla dzieci), 13.00 (suma), 17.00 (dla dzieci komunijnych), 18.00
Dni powszednie
7.00, 17.30, 18.00
Ostatnie Artykuły
Przez muzykę do Boga
Rekolekcje 31 maja 2...
VIII Sympozjum Nauko...
Wspólnota Trudnych M...
Poradnia Rodzinna
Licznik
Jesteś 3746569 gościem na tej stronie od 25 sierpnia 2005.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 262
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Zyta36
Odwiedź też
Św. Teresa

Sprawozdanie z życia parafii w roku 2006.

Co wydarzyło się w naszej wspólnocie parafialnej?
* głównym wydarzeniem było powstanie „ pomnika” dla umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Jest to miejsce modlitwy i świadectwa o Świętości Życia od jego poczęcia do naturalnej śmierci. Wtedy 25 III odbyło się I Sympozjum "Dar Życia", które otwierał Marszałek Sejmu RP w obecności ks.Biskup A.Dziuba naszego Ordynariusza, który pobłogosławił rozpoczętemu dziełu i wszystkim podejmującym Duchową Adopcję. Dopełnieniem było sprowadzenie relikwii św. Joanny Beretty Molla-Święta Joanna Beretta Molla, aby dać życie swojej córce, złożyła świadomą ofiarę własnego życia. Uroczystego wprowadzenia dokonał Ks. Biskup J. Zawitkowski w dniu odpustu św. Stanisława 8.05. i poświęcił wtedy kapliczkę MB z Gwadelupe Patronki Życia Poczętego.
* następne wydarzenia to pielgrzymka Benedykta XVI do Polski 25-28 maja-wielki dar dla kościoła w Polsce- byliśmy obecni w Warszawie i na krakowskich Błoniach.
* dalsze wydarzenia dotyczące naszej parafii to : rekolekcje wielkopostne prowadzone przez ks. Marka Kruszewskiego; nabożeństwa związane z rocznicą śmierci Jana Pawła II, marsz papieski z naszego sanktuarium pod krzyż papieski na Widoku; nocna adoracja ekspiacyjna za grzech aborcji z 27/28. 04 w 50-rocznice wprowadzenia ustawy aborcyjnej; rekolekcje szkolne poprowadzone przez ss.Niepokalanki 29-31.05.; 3.06 ks. Artur Badełek otrzymał święcenia Kapłańskie a 4.06 odprawił mszę prymicyjną w której wraz z Nim dziękowaliśmy Bogu za dar Kapłaństwa; 17.06 byliśmy z pielgrzymką przy grobie ks.Jerzego Popiełuszki; 13.08 dawał świadectwo i kwestował ks.D.Drzewiecki budujący kościół na Ukrainie; do 50-rocznicy Ślubów Jasnogórskich przygotowała nas Nowenna;21-26.08 pielgrzymowaliśmy do MB Ostrobramskiej; a 7.10 do MB Jasnogórskiej wraz z paniami z Kół Różańcowych; w Uroczystość Chrystusa Króla-26.11- modliliśmy się pod Krzyżem na wyspie; do świąt Narodzenia Pańskiego przygotowywał nas Ks. S. Sobierajski. Tyle chronologii; ze spraw duszpasterskich-w rekolekcjach wakacyjnych wzięło udział kilkadziesiąt osób -przybyło ma ministrantów i lektorów -powstała schola młodzieżowa i rozpoczęła swoje posługiwanie 17.12 na mszy o 18 -powstała grupa AA i działa na terenie parafii św.Jakuba -powstał kolejny Krąg Domowego Kościoła -pomagaliśmy w organizacji warsztatów "Harmonia" - z naszej biblioteki korzysta 163 Czytelników, w ciągu roku wypożyczono 1976 książek a posiadamy 1550 pozycji -Caritas to codzienna modlitwa różańcowa, odwiedzanie chorych w domach i pomoc materialna -chrzty 103, do I Komunii świętej przystąpiło 73 dzieci, do sakramentu bierzmowania 51 osób, sakramentu chorych udzieliliśmy 156 razy, sakrament małżeństwa przyjęło 38 par, na wieczny spoczynek odprowadziliśmy 74 osoby, w dniu liczenia było nas 1609 osób na 7 tys, rozdaliśmy ..komunii świętych, -mamy dobrze prowadzoną kronikę przez panią Koślicka - dobrze układa się współpraca z instytucjami na terenie parafii szczególnie szkół i przedszkoli < pielgrzymka Gimnazjalistów do MB Jazłowieckiej w Szymanowie>. z inwestycji materialnych: nie udało się przełożyć dachówki na kościele, natomiast został przeprowadzony remont dwóch pomieszczeń na plebani wraz z jej oświetlenie i wybudowany nowy komin, wyłożona kostką aleja na cmentarzu wraz z chodnikiem i utwardzony parking do Al. Niepodległości, uporządkowanie otoczenia kościoła i plebani, .
Dodane przez Tomek dnia 02 styczeń 2007 11:39
0 Komentarzy - 3703 Czytań - Drukuj

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny

Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Dziś
Dziś jest
niedziela, 16 czerwca 2019
Przeczytaj dzisiejsze czytania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dane parafii
Parafia p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach
Kościół:
ul. Św. Stanisława 1
Kancelaria:
ul. Kilińskiego 2
96-100 Skierniewice
Copyright © 2005