Parafia św. Stanisława B.M. w Skierniewicach
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Wspólnoty
Wydarzenia
Msze Św. i nabożeństwa
Sakramenty
Modlitewnik

Galeria
Forum
Artykuły
Ogłoszenia
Kontakt
Informator
Linki
Szukaj
Msze Święte
Niedziele
7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (dla dzieci), 13.00 (suma), 17.00 (dla dzieci komunijnych), 18.00
Dni powszednie
7.00, 17.30, 18.00
Ostatnie Artykuły
Przez muzykę do Boga
Rekolekcje 31 maja 2...
VIII Sympozjum Nauko...
Wspólnota Trudnych M...
Poradnia Rodzinna
Licznik
Jesteś 3872352 gościem na tej stronie od 25 sierpnia 2005.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 262
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Zyta36
Odwiedź też
Św. Teresa

Rekolekcje oazowe w Stroniu

W dniach 15-31 lipca 2006 roku odbyły się rekolekcje oazowe. Uczestnikami rekolekcji była młodzież z kilku parafii w naszej diecezji, w tym znaczna część naszej parafii. Mieszkaliśmy w małej miejscowości Stronie, która leży niedaleko od Nowego i Starego Sącza. Miejsce, w którym spaliśmy i mogliśmy zjeść była szkoła udostępniona nam przez zaprzyjaźnioną panią Dyrektor.

Najważniejszym punktem dnia była oczywiście Msza Święta, która tak jak Jutrznia i Modlitwa Wieczorna były sprawowane w tamtejszej kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.

W tej pięknej miejscowości zgromadziło się 47 uczestników [w tym aż 15 chłopców ;)], dwóch wspaniałych księży moderatorów, ksiądz Grzegorz Gołąb i ksiądz Stanisław Dusiło oraz najlepszych i najcierpliwszych animatorów na świecie, którzy opiekowali się grupkami: Madzi, Ani, Moniki T. (zawsze radosnej i uśmiechniętej), Moniki C. (znanej też pod pseudonimem Szyszunią), Maćka, który zaopiekował się najliczniejszą, bo aż 10 osobową chłopców i Pawła, zwanego Bocianem, chociaż do końca nie wiem dlaczego ;). Te rekolekcje nie byłyby tak wspaniałe, gdyby nie nasza uśmiechnięta i rozśpiewana animatorka muzyczna r11; Madzia, a gdyby nie Marlenka, nasza animatorka gospodarcza i pan Mariusz, wyśmienity kucharz, to pomarlibyśmy z głodu.

Odbyły się dwa stopnie rekolekcji: Oaza Nowego Życia 2°, która kończy formację podstawową oraz Oaza Nowej Drogi 3°. Ania, Monika C. oraz Paweł podjęli się ciężkiego zadania jaki było przygotowanie najstarszej części uczestników do przyjęcia nowej Drogi Życia, jaką jest Jezus Chrystus.

Każdego dnia wstawaliśmy o 7.30 rano, tylko po to by już od rana chwalić Pana poprzez modlitwę psalmami. Następnie zbieraliśmy się na jadalni, by zjeść wspólnie śniadanie, a po śniadaniu przez półtorej godziny odbywały się spotkania w grupkach. Szkoła śpiewu była również przygotowaniem do Eucharystii, która była najistotniejszym punktem naszego programu. Po mszy szybko biegliśmy na stołówkę, by zajadać się pysznym obiadem przygotowanym przez Mistrza Mario, o 15 animatorzy z OND°3 zabierali swoje grupki na Wyprawę Otwartych Oczu, a ONŻ°2 wybierali się na samotny spacer, by podziwiać piękno świata, który stworzył Pan. Ze spaceru, koło godziny 16 zbieraliśmy się w kaplicy, by móc poprowadzić dialog z Panem poprzez lekturę Pisma Świętego. Później zbieraliśmy się, by poznać historie z życia świętych, które przybliżali nam animatorzy, po kolacji mieliśmy godzinkę, by zadzwonić do stęsknionych za nami rodziców [i nie tylko ;)], następnie był Pogodny Wieczór, a po nim Modlitwa Wieczorna i tuż po modlitwie w ciszy szliśmy do naszych pokoi spać.

Czwartego dnia odbyło się nabożeństwo Światła. OND°3 przeżyła je w kaplicy, a ONŻ°2 rozpoczęło je w szkole i ze śpiewem na ustach udała się nad strumyk. Piątego dnia całą wspólnotą udaliśmy się do Starego Sącza, by przeżyć Mszę Świętą w przyklasztornym kościele. W Nowym Sączu odwiedziliśmy Bazylikę Św. Małgorzaty. Dziewiątego dnia oazy wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową, w czasie, której rozpętała się burza i byliśmy zmuszeni do dokończenia jej w garażu. Jednym z większych przeżyć dla Oazy Nowego Życia była Pascha, na którą wyruszyliśmy o 3 w nocy. Na Passze odnowiliśmy przyrzeczenia chrztu świętego i rozpoczęliśmy nowe życie pozostawiając swoje grzechy na drugim brzegu strumienia. Do szkoły wróciliśmy około godziny szóstej z zamiarem obudzenia domowników śpiewem i radością, bo właśnie zaczął się dzień Zmartwychwstania, ale niestety niektórzy już nie spali i niespodzianka nie do końca nam wyszła. Po porannej Mszy wróciliśmy na śniadanie Wielkanocne przygotowane przez naszych wspaniałych animatorów i dyżur śniadaniowy. Tego też dnia OND wyruszyło na akcję ewangelizacyjną w Stroniu, a w tym czasie ONŹ mogło położyć się spać i odpocząć po nocnej wędrówce. Natomiast czternastego dnia kilka odważnych dziewcząt zamieniło się miejscami z oazowymi mężczyznami i służyło do Mszy jako ministrantki.

Trzynastego dnia rozważaliśmy tajemnice zesłania Ducha Świętego, pojechaliśmy do Krościenka n./Dunajcem na Dzień Wspólnoty. Wraz z innymi wspólnotami zebraliśmy się przy Centralnym Domu Rekolekcyjnym DK. Każda grupa miała swoje pięć minut, nasza grupa przedstawiła znak oazy wykonany przez Adę oraz zaśpiewaliśmy piosenkę "Któż nas odłączy?". W tym miejscu odbyła się także Godzina Świadectw, podczas której to nasz kolega Albert opowiedział o swoich przeżyciach na rekolekcjach. Po zakończeniu Godziny Świadectw udaliśmy się do Wieczernika, by wspólnie uczestniczyć w Eucharystii, której przewodniczył J.E. Biskup Wiktor Skworc. Mszę Świętą zakończyliśmy piosenką roku Pt. "Uczył nas", która nawiązywała do tegorocznego tematu "Pamięć i tożsamość". Po Mszy odbyła się Godzina Odpowiedzialności, na której mogliśmy wysłuchać świadectw dotyczących Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz złożyć deklarację KWC.

Ostatniego, piętnastego dnia rekolekcji odbyła się godzina świadectw i uroczysta kolacja zwana Agapą. Po uroczystym pożegnaniu się z księdzem proboszczem tamtejszej parafii i panią dyrektor wzięliśmy nasze bagaże i udaliśmy się na dworzec w Nowym Sączu, by wrócić do domów i czekających na nas rodziców.
Dodane przez ag_88 dnia 22 sierpień 2006 16:04
6 Komentarzy - 3762 Czytań - Drukuj

Komentarze

ag_88 dnia 23 sierpień 2006 18:50
a dziękuję ;*
Zuzia dnia 28 sierpień 2006 08:11
dokładnie było taksmiley
aż się łezka w oku kręci jak się czytasmiley
Ks_Grzegorz dnia 03 wrzesień 2006 23:34
dopiero teraz zobaczyłem tę piękną relację z naszej Oazy.Bardzo dziękuję Agnieszko za zatrzymanie w słowach tych wspólnie przeżywanych treścismiley
ag_88 dnia 08 wrzesień 2006 23:26
alez nie ma problemu, żeby tylko jeszcze wystarczyło sił i chęci na cofnięcie się w czasie... i dokończenie tej kroniki.
monika dnia 08 listopad 2006 10:59
ślicznie :-) zapomniałaś jednak o naszej kochanej Martusi Foczce smiley Matrusia jest wspaniała!!!
Emila dnia 12 grudzień 2006 20:58
właśnie.nie można pominąć FOCZKI

Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny

Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 50% [3 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 33% [2 Głosów]
Dobre Dobre 17% [1 Głos]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Dziś
Dziś jest
piątek, 15 listopada 2019
Przeczytaj dzisiejsze czytania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dane parafii
Parafia p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach
Kościół:
ul. Św. Stanisława 1
Kancelaria:
ul. Kilińskiego 2
96-100 Skierniewice
Copyright © 2005