Parafia św. Stanisława B.M. w Skierniewicach
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Wspólnoty
Wydarzenia
Msze Św. i nabożeństwa
Sakramenty
Modlitewnik

Galeria
Forum
Artykuły
Ogłoszenia
Kontakt
Informator
Linki
Szukaj
Msze Święte
Niedziele
7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (dla dzieci), 13.00 (suma), 17.00 (dla dzieci komunijnych), 18.00
Dni powszednie
7.00, 17.30, 18.00
Ostatnie Artykuły
Przez muzykę do Boga
Rekolekcje 31 maja 2...
VIII Sympozjum Nauko...
Wspólnota Trudnych M...
Poradnia Rodzinna
Licznik
Jesteś 3840055 gościem na tej stronie od 25 sierpnia 2005.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 262
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Zyta36
Odwiedź też
Św. Teresa

II Warsztaty Wokalne "Harmonia"

Dzień Papieski zawiera w sobie wymiar intelektualny, duchowy, artystyczny, charytatywny, a w tym roku dołączył też wymiar wspomnieniowy. Sługa Boży Jan Paweł II na początku swojego pontyfikatu stwierdził, że „drogą Kościoła jest człowiek". Takie też było jego podejście, gdy chodzi o upamiętnianie jego pontyfikatu. Jego życzeniem było, aby stawiać mu „żywe pomniki". Organizatorzy Dnia Papieskiego, wychodząc naprzeciw temu pragnieniu, tworzą „żywe pomniki" przez fundowanie stypendiów zdolnej a ubogiej młodzieży. Tak było i w tym roku, m.in. w Skierniewicach, gdzie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na ten cel. Ale to nie jedyna inicjatywa tego dnia.
„Śpiewajcie Panu, sławcie Go, On jest naszą pomocą" - tymi słowami rozpoczęli koncert Finałowy uczestnicy II Warsztatów Wokalnych „Harmonia", które odbyły się 15 i 16 października br. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Skierniewicach. W warsztatach wzięło udział ponad 100 osób, pochodzących zarówno ze Skierniewic, jak i z innych miejscowości, w tym z Łowicza, Kutna, Jaktorowa, Rawy Mazowieckiej, Sochaczewa, Żyrardowa i z Warszawy. Co ważne, w warsztatach mógł wziąć udział każdy, nie było bowiem przesłuchań wstępnych; nie wymagano też doświadczenia w śpiewaniu w chórze. Pieśni były wykonywane po polsku i angielsku. Jak podkreślają organizatorzy, większość utworów to kompozycje własne. Uczestnicy poznali też 11 utworów, zaaranżowanych na wielogłosowy chór i zespół muzyczny z solistą.
Koncert finałowy odbył się w Kinoteatrze „Polonez" w Skierniewicach. Wśród gości honorowych byli min.: prezydent miasta Skierniewice Ryszard Bogusz oraz ks. dziekan Jan Pietrzyk. Koncert zadedykowano Papieżowi Janowi Pawłowi II i dziełu Nowej Ewangelizacji, której -jak zaznaczyła Aneta Wojciechowska, koordynator Warsztatów „Harmonia" - kultura i sztuka są wielką drogą.
Organizatorzy zadbali o właściwą oprawę i rangę imprezy. Do udziału w koncercie zaprosili znanych artystów muzyki chrześcijańskiej: Małgorzatę Bieńkowską-Orzechowską z zespołu „Silence" oraz czarnoskórego artystę z Belgii - Didiera Likenga, gwiazdę muzyki gospel. Dzięki nim i 7-osobowemu Zespołowi Czwartemu, którym kieruje Paweł Wojciechowski, koncert finałowy stał się wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym i religijnym. Jak zaznaczył P. Wojciechowski, „warsztaty to nowy sposób pojmowania kultury. Nie jesteśmy już konsumentami sztuki, którą ktoś podaje nam w formie występu. Uczestnicy warsztatów ciężko pracowali przez dwa dni, by oddać chwałę Panu Bogu, ale także, aby móc pokazać się innym. Motto koncertu brzmiało: „Nauczmy się jak najwięcej z cennych doświadczeń obecnego czasu, aby później nie brakowało nam wiary, abyśmy w okresie ciemności zdolni byli śpiewać i cieszyć się w Tym, który nas umiłował i kupił swą drogocenną krwią - abyśmy mogli śpiewać pieśń dla naszego Pana". I z pewnością Warsztaty Wokalne „Harmonia" - ze wspólną modlitwą i Eucharystią, radością z oddawania chwały Bogu - były wypełnieniem prośby o „żywe pomniki" Papieża Jana Pawła II.
Organizatorzy: Zespół Czwarty, Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży „Brama" oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Łowickiej zapowiadają, że kolejna edycja „Harmonii" odbędzie się w przyszłym roku, po Świętach Wielkanocnych.
Oprac. Paweł Wojciechowski i ks. Grzegorz Gołąb

Zapraszam do fotogalerii z Koncertu Finałowego "Harmonii"
Dodane przez Tomek dnia 29 listopad 2005 23:12
0 Komentarzy - 1557 Czytań - Drukuj

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny

Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Dziś
Dziś jest
czwartek, 17 października 2019
Przeczytaj dzisiejsze czytania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dane parafii
Parafia p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach
Kościół:
ul. Św. Stanisława 1
Kancelaria:
ul. Kilińskiego 2
96-100 Skierniewice
Copyright © 2005