Młodzieżowa wspólnota Ruchu Światło-Życie
Dodane przez Krzysztof dnia 10 listopad 2005 18:15
Wspólnota Oazy Ruchu Światło-Życie powstała przy kościele św. Stanisława B.M. w Skierniewicach, rozpoczęła swą działalność w styczniu 2004r., po rekolekcjach ewangelizacyjnych w Stroniu. Jest to kontynuacja grupy założonej w 1998r. Opiekunem grupy jest moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, Ksiądz Grzegorz Gołąb, który jest naszym proboszczem.

Cała grupa liczy ponad 20 osób. Nasze spotkania odbywają się w każdy piątek i rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00, a kończą modlitwą w grupach.

Naszą wspólnotę tworzą młodzi ludzie po rekolekcjach pierwszego stopnia i ewangelizacyjnych oraz wszyscy ci, którzy pragną poznać Jezusa. Podczas spotkań poruszane są różne tematy i problemy związane z naszą wiarą i codziennym życiem.

Oprócz rozmów mamy również czas na wspólną modlitwę także poprzez śpiew i grę na gitarze.

Wspólnota posiada kronikę, zawierającą wspomnienia z rekolekcji, dni wspólnoty i innych wydarzeń, które miały miejsce w naszej parafii.

Grupa nasza nie zamyka się wyłącznie w kręgu tych dwudziestukilku osób ale jest otwarta na wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją wiarę i zbliżyć się do Chrystusa. Chętnie i z radością podejmujemy wszelkie zadania i służbę, przede wszystkim w naszej parafii.
Wydarzenia:
Rekolekcje oazowe - Ząb 2005 - reportaż, galeria zdjęć.
Dzień wspólnoty w Domaniewicach pod hasłem "Dać świadectwo nadziei" - reportaż, galeria zdjęć.