Parafia św. Stanisława B.M. w Skierniewicach
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Wspólnoty
Wydarzenia
Msze Św. i nabożeństwa
Sakramenty
Modlitewnik

Galeria
Forum
Artykuły
Ogłoszenia
Kontakt
Informator
Linki
Szukaj
Msze Święte
Niedziele
7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (dla dzieci), 13.00 (suma), 17.00 (dla dzieci komunijnych), 18.00
Dni powszednie
7.00, 17.30, 18.00
Ostatnie Artykuły
Przez muzykę do Boga
Rekolekcje 31 maja 2...
VIII Sympozjum Nauko...
Wspólnota Trudnych M...
Poradnia Rodzinna
Licznik
Jesteś 3872391 gościem na tej stronie od 25 sierpnia 2005.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 262
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Zyta36
Odwiedź też
Św. Teresa

Artykuły: Wydarzenia

Wizytacja duszpasterska
Kolęda 2005/6

"W imię miłości..." - Koncert muzyczny 27 listopada 2005r.
22 listopada Kościół wspominał św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Ku jej czci powstały liczne bractwa muzyczne i towarzystwa, m.in. w Rzymie w XVI wieku czy w Londynie w XVIII wieku. Ich celem było pielęgnowanie, propagowanie i rozwój muzyki sakralnej. Kościół przez wieki kontynuuje i upowszechnia tradycję muzyki sakralnej, aktywnie włączając dzieci, młodzież oraz dorosłych w oprawę muzyczną liturgii. Organizowane są liczne festiwale pieśni religijnych, festiwale kolęd oraz koncerty. W parafii pw. św. Stanisława BM w Skierniewicach rozbrzmiewają dźwięcznymi akordami dwa zespoły wokalne: schola dziecięca oraz chór parafialny. Opiekunem muzycznym, dyrygentem i duszą obydwu zespołów jest miejscowy organista Andrzej Lange. Zespoły ubogacają liturgię Mszy św. oraz uświetniają swoim śpiewem ważniejsze uroczystości. Schola śpiewa regularnie w każdą niedzielę podczas dziecięcej Mszy św. Dzieci śpiewają z Bożą iskrą, bo znają zawołanie św. Augustyna, że „kto śpiewa, ten się dwa razy modli”.

Program Rekolekcji Wielkopostnych 2006
W naszej parafii w dniach 19-22 marca 2006 odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału.

II Warsztaty Wokalne "Harmonia"
„Śpiewajcie Panu, sławcie Go, On jest naszą pomocą" - tymi słowami rozpoczęli koncert Finałowy uczestnicy II Warsztatów Wokalnych „Harmonia", które odbyły się 15 i 16 października br. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Skierniewicach. W warsztatach wzięło udział ponad 100 osób, pochodzących zarówno ze Skierniewic, jak i z innych miejscowości, w tym z Łowicza, Kutna, Jaktorowa, Rawy Mazowieckiej, Sochaczewa, Żyrardowa i z Warszawy. Co ważne, w warsztatach mógł wziąć udział każdy, nie było bowiem przesłuchań wstępnych; nie wymagano też doświadczenia w śpiewaniu w chórze. Pieśni były wykonywane po polsku i angielsku. Jak podkreślają organizatorzy, większość utworów to kompozycje własne. Uczestnicy poznali też 11 utworów, zaaranżowanych na wielogłosowy chór i zespół muzyczny z solistą.

Pielgrzymka na Ukrainę 22-26 sierpnia 2005r.
Nasza pielgrzymka na Ukrainę śladami dawnych ziem polskich miała miejsce w dniach 22-26 sierpnia 2005. W poniedziałek wieczorem (22.08) dojechaliśmy do Lwowa, gdzie zostaliśmy serdecznie przyjęci przez polskie rodziny mieszkające na Ukrainie. Tu po raz pierwszy nadarzyła się okazja do spróbowania miejscowych potraw.

DARZ BÓR - Msza święta myśliwych
Święty Hubert jak co roku w początkach listopada wędruje przez lasy i knieje, dogląda zwierzęta i drzewa, wspiera Myśliwych i Łowczych, błogosławi na puszczy. W liturgiczne wspomnienie 3 listopada gromadzą się Myśliwi i Łowczy by opowiadać, wspominać i czcić swego Patrona. Czasem aż miło słuchać jak „rośnie zwierzyna” w miarę opowiadania. Mają swoje zwyczaje, tradycje, obrzędy, mają swoje modlitwy, patronów i oprawę mszy świętej- aż serce rośnie z podziwu. Tak -człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże i ma czynić sobie ziemię poddaną.

Rekolekcje oazowe - Ząb 2005
W dniach 13-29 lipca b.r. odbyły się rekolekcje oazowe, na które wyjechała spora część naszej parafialnej wspólnoty oazowej. Mieszkaliśmy w miejscowości Ząb k/Zakopanego. Ząb to malownicza miejscowość górska położona na wysokości 1018 m.n.p.m (najwyżej w Polsce), na północnym stoku Gubałówki. Widać stąd całe Tatry (od Bielskich po Zachodnie) - część polską i słowacką. Mieszkaliśmy u przesympatycznej pani Gaździny Tosi, która jest niesamowitą kucharką i nieustannie nam dogadzała supersmacznym jedzonkiem m.in. własnej roboty serami, wędlinami czy też schabowymi większymi od talerzy (aż mi ślinka leci mniam).

Dać świadectwo nadziei
Pod tym hasłem Ruch Światło-Życie przeżywa formację w tym roku. Pod tym samym hasłem przebiegały rekolekcje wakacyjne i powakacyjny Dzień Wspólnoty w naszej diecezji. W te wakacje odbyły się następujące rekolekcje: w pierwszym turnusie Oaza Nowej Drogi dla gimnazjum – prowadzili ks. Krzysztof Antczak i ks. Jarosław Łękarski, w drugim turnusie Oaza Nowej Drogi dla gimnazjum prowadzili ks. Grzegorz Gołąb i ks. Bogumił Bartlewski i Oaza Nowego Życia dla młodzieży licealnej prowadził ks. Tomasz Cierplikowski i ks. Marcin Dyśko. W trzecim turnusie odbyły się rekolekcje Domowego Kościoła – prowadził ks. Paweł Pietrzak i tygodniowe tematyczne rekolekcje Domowego Kościoła prowadził ks. Zbigniew Kaliński.

Pielgrzymka do grobów Apostołów Piotra i Pawła i papieża Jana Pawła II
Rzym - stolica chrześcijaństwa, groby świętych Apostołów Piotra i Pawła, miejsce posługi biskupa Rzymu, Papieża, Ojca Świętego. Tak niedawno to miejsce było miejscem spotkania z Wielkim Rodakiem Sługą Bożym Janem Pawłem II. Właśnie te myśli przyświecały nam w zorganizowaniu i wybraniu się na pielgrzymkę - nie wycieczkę - do grobów Apostołów, a szczególnie do grobu Jana Pawła II. Pątnicy rekrutowali się z parafii św. Maksymiliana w Głownie (19 osób) na czele z księdzem proboszczem Tomaszem Trzcińskim i z parafii św. Stanisława w Skierniewicach, naszej parafii (34 osoby) na czele z księdzem proboszczem Grzegorzem Gołębiem.
Strona 2 z 2 < 1 2
Dziś
Dziś jest
piątek, 15 listopada 2019
Przeczytaj dzisiejsze czytania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dane parafii
Parafia p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach
Kościół:
ul. Św. Stanisława 1
Kancelaria:
ul. Kilińskiego 2
96-100 Skierniewice
Copyright © 2005