Parafia św. Stanisława B.M. w Skierniewicach
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Wspólnoty
Wydarzenia
Msze Św. i nabożeństwa
Sakramenty
Modlitewnik

Galeria
Forum
Artykuły
Ogłoszenia
Kontakt
Informator
Linki
Szukaj
Msze Święte
Niedziele
7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (dla dzieci), 13.00 (suma), 17.00 (dla dzieci komunijnych), 18.00
Dni powszednie
7.00, 17.30, 18.00
Ostatnie Artykuły
Przez muzykę do Boga
Rekolekcje 31 maja 2...
VIII Sympozjum Nauko...
Wspólnota Trudnych M...
Poradnia Rodzinna
Licznik
Jesteś 3872371 gościem na tej stronie od 25 sierpnia 2005.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 262
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Zyta36
Odwiedź też
Św. Teresa

Artykuły: Wspólnoty

Betania
Betania to według zapisu Ewangelii wioska leżąca niedaleko Jerozolimy. Tam Pan Jezus zaprzyjaźnił się z rodziną, w której była Maria, Marta i Łazarz - rodzeństwo, które bardzo Go pokochało. Wśród nich Jezus odpoczywał. Maria siadała u stóp Pana i wsłuchiwała się w Jego słowa. Ona obrała tę lepszą cząstkę. Marta zabiegana, zakrzątana, ciągle w ruchu - bliska jest sercom matek. Pan Jezus darzył taką samą miłością obie siostry. Kochał też bardzo Łazarza, którego po śmierci wskrzesił przez wzgląd na wiarę Marty i Marii.

Biblioteka
Biblioteka istniejąca przy parafii św. Stanisława B.M. została poświęcona i udostępniona czytelnikom 7 grudnia 2003 roku przez księdza doktora Jerzego Krykowskiego. Księgozbiór w ilości 650 woluminów powstał z darów parafian. Prawie 80% książek to książki o tematyce religijnej. Posiadamy również książki z innych działów: z etyki, literatury pięknej, historii oraz biografie.

Bractwo Świętego Stanisława
W roku 2002, 4 maja za posługą Księdza Biskupia Józefa Zawitkowskiego zostały sprowadzone do naszej parafii relikwie św. Stanisława z królewskiej Katedry na Wawelu. W dniu 8 maja tegoż roku na mocy dekretu wydanego przez Księdza Biskupa Ordynariusza nasz kościół został podniesiony do godności Sanktuarium św. Stanisława B.M. Owocem tych wydarzeń było - staraniem księdza Proboszcza i parafian - powołanie Bractwa pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Caritas
Jezus Chrystus uzdalnia chrześcijan do miłości. Ta miłość bratnia, wspierająca, otwarcie na zgnębioną siostrę lub brata - to caritas. Nasz Parafialny Zespół Charytatywny "Caritas" rozpoczął swoją posługę w 2001 roku. Obecnie działalność nasza przebiega w 3 podgrupach.

Caritas to miłosierdzie
Podsumowanie dzialalności grupy Caritas w naszej Parafii.

Chór parafialny "Credo et Canto"
Chór parafialny Credo et Canto, powstał w marcu 2003 roku, z inicjatywy księdza proboszcza i organisty tutejszej parafii. Chór, w liczbie 27 osób, skupia w swym gronie parafian oraz osoby spoza parafii. Wszystkich łączy radość ze wspólnego śpiewania na chwałę Bogu.

Czytajcie ... a przeżyjecie wiele
Sprawozdanie z działalności naszej parafialnej Biblioteki.

DUCHOWA ADOPCJA dziecka poczętego
Duchowa adopcja powstała po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. Pierwszy ośrodek adpocji duchowej w Polsce powstał przy kościele Ojców Paulinów w Warszawie. Duchowa adopcja jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki i jego rodziców. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka oraz rodziców.

Grupa Anonimowych Alkoholików "Alina" w Skierniewicach
Grupa AA "Alina" spotyka się od października 1999r. Nazwa grupy pochodzi od imienia jej założycielki. W ten sposób członkowie grupy wyrazili swoją wdzięczność za umożliwienie wzajemnego wsparcia w trzeźwieniu i życiu bez alkoholu.

Koła Żywego Różańca
W naszej parafii jest 6 kółek Żywego Różańca. Są one zatwierdzone Dekretem Apostolstwa Różańcowego z Jasnej Góry.

Kręgi Domowego Kościoła
Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, będącego jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. DK jako propozycja formacyjna dla małżeństw w ramach Ruchu Światło-Życie powstał z inicjatywy jego Założyciela, Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego.

Młodzieżowa wspólnota Ruchu Światło-Życie
Wspólnota Oazy Ruchu Światło-Życie powstała przy kościele św. Stanisława B.M. w Skierniewicach, rozpoczęła swą działalność w styczniu 2004r., po rekolekcjach ewangelizacyjnych w Stroniu. Jest to kontynuacja grupy założonej w 1998r. Opiekunem grupy jest moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, Ksiądz Grzegorz Gołąb, który jest naszym proboszczem.

Poradnia Rodzinna
służymy bezpłatną pomocą małżeństwom i rodzinom, a w szczególności: prowadzimy spotkania dla narzeczonych przygotowujące do założenia rodziny, oferujemy pomoc w różnego rodzaju indywidualnych problemach małżeńskich i rodzinnych, (tj. kryzysy, konflikty, zagrożenia rozwodem i in.)

Schola dziecięca
Schola dziecięca przy parafii św. Stanisława, została utworzona w październiku ubiegłego roku, z inicjatywy gitarzysty pana Marka Jankiewicza i Andrzeja Lange - organisty tutejszej parafii.

Schola dziecięca
Nowsze informacje
Strona 1 z 2 1 2 >
Dziś
Dziś jest
piątek, 15 listopada 2019
Przeczytaj dzisiejsze czytania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dane parafii
Parafia p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach
Kościół:
ul. Św. Stanisława 1
Kancelaria:
ul. Kilińskiego 2
96-100 Skierniewice
Copyright © 2005